Pielgrzymka do Medjugorie i Chorwacji

TERMIN: 22-29.06.2024

LINK DO ZAPISÓW: https://grupy.misjatravel.pl/medjugorie2024

➡️ Dzień 1
Przyjazd na lotnisko w Poznaniu. Odprawy i przelot do Chorwacji. Lądowanie i przejazd do Medjugorie. Po południu zwiedzanie Medjugorie z przewodnikiem. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

➡️ Dni 2 – 5
Pobyt w Medjugorie: każdego dnia śniadanie, obiadokolacja kolacja i udział we Mszy św.

Podczas pobytu:

• wspólne wejście na Križevac (nabożeństwo drogi krzyżowej),
  • wejście na Podbrdo zwane Górą Objawień ze względu na wydarzenia z 1981 roku
  • odwiedziny (w miarę dostępności) w jednej ze wspólnot działających w Medjugorie.
  • jeden dzień wypoczynku obejmuje pobyt w Medjugorie, czas na spacery i refleksję.
  • wyjazd do Mostaru – orientalne Stare Miasto i słynny Most (obiekt z Listy UNESCO)
  • wycieczkę nad wodospady w okolicy Medjugorie oraz do Tihaliny – Sanktuarium Matki Bożej, szczególnie drogie parom modlącym się o potomstwo.

➡️ Dzień 6
Śniadanie, przejazd do Dubrownika na zwiedzanie. Czas wolny. Następnie przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

➡️ Dzień 7
Śniadanie, wypoczynek na pięknych plażach Morza Adriatyckiego (możliwość kąpieli morskich i słonecznych, spacerów urokliwymi uliczkami czy wizyt w miejscowych barach czy restauracjach). Kolacja i nocleg.

➡️ Dzień 8
Śniadanie i transfer na lotnisko, odprawy i przelot powrotny. Lądowanie w Poznaniu. Zakończenie pielgrzymki do Chorwacji i do Medjugorie.

PROGRAM RAMOWY – KOLEJNOŚĆ DNI MOŻE ULEC ZMIANIE

Cena obowiązuje przy wpłacie zaliczki do 31.12.2023

Uwagi praktyczne:

Cena zawiera:

• przelot Poznań – Zadar – Poznań z bagażem podręcznym 40x25x20 cm oraz bagażem podręcznym 55x40x20 cm do 10kg,
  • 7 noclegów w hotelu ***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
  • 7 śniadań oraz 7 lub 6 kolacji,
  • transfery lotniskowe autokarem lub busem (zależnie od liczebności grupy),
  • opiekę pilota wycieczek,
  • obowiązkowe składki: na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy,
  • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).

Cena nie zawiera:

lokalnych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, opłat wjazdowych, miejscowych i paliwowych, napiwków dla miejscowej obsługi, tłumaczeń oraz słuchawek systemu Tour Guide – obowiązkowy koszt 140 euro/os., płatne pilotowi,

HIGHLIGHTS:

• jeden hotel w trakcie całego pobytu w Medjugorie, w sąsiedztwie kościoła św. Jakuba
  • czas na wyciszenie w Medjugorie oraz wypoczynek nad Adriatykiem
  • możliwość zwiedzenia Mostaru – malowniczego miasta na pograniczu islamu i chrześcijaństwa

Uwagi:

• Grupie towarzyszyć będzie kapłan
  • Dodatkowy koszt zbierany na miejscu 140 euro / osobę. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty w banknotach
  • Na około tydzień przed wylotem Biuro Misja Travel przyśle ostateczne godziny przelotu, które mogą różnić się od podanych w momencie zawarcia umowy
  • Zalecamy zabrać z sobą na wyjazd telefon z aktywnym roamingiem
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie