Jeśli zauważyłeś błąd lub nieścisłość dotyczącą intencji lub ogłoszeń, zgłoś to proszę do administratora strony: moira@op.pl


10 września 2023 r. – XXIII Niedziela okresu zwykłego

 1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  • w środę św. Jana Chryzostoma,
  • w czwartek Podwyższenie Krzyża Świętego,
  • w piątek NMP Bolesnej,
  • w sobotę św. Korneliusza i Cypriana.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym Kościele:
  • we wtorki o godz. 8:00 do św. Andrzeja Boboli,
  • w środy o godz. 8:00 i 18:00 na Nowennę do MBNP,
  • w piątki o godz. 8:00 do św. Józefa oraz na
  • codzienny różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 3. W tym tygodniu swoje spotkania mają:
  • w poniedziałek Caritas o godz. 18:00,
  • we wtorek Wspólnota Krwi Chrystusa o godz. 18:00,
  • w czwartek Odnowa w Duchu Świętym Msza Święta i adoracja z modlitwą z uzdrowienie o godz. 18:00
  • o godz. 19:00 Chór Ascencjo
  • w sobotę Zespół Dziecięcy „Wicherki Boże” o godz. 9:30 i
  • ministranci o godz. 10:00.
 4. W poniedziałek o godz. 18:30 w Kościele spotkanie rodziców dzieci klas III które w maju 2024 roku przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej.
 5. We Wtorek o godz. 17:00 w Kościele spotkanie młodzieży chcącej przygotować się do Sakramentu Bierzmowania z klas VII, natomiast o godz. 18:30 tego samego dnia młodzież z klas VIII.
 6. W środę 13.09.2023r. przypada dzień fatimski zapraszamy na Mszę o godz. 18:00 po której odbędzie się różaniec i procesja fatimska.
 7. W tym tygodniu rozpoczniemy prace remontowe:
  • Dokończenie położenia płytek betonowych przed wejściem do kościoła ok 120m/kw
  • Trwają prace przygotowawcze do zmiany oświetlenia kościoła na bardziej nowoczesne i bardziej energooszczędne
  • Trwają przygotowania do założenia paneli grzewczych w ławkach do ogrzania podczas sezonu zimowego.
  • Jeśli ktoś chce włączyć się w to dzieło remontów można to uczynić w 3 niedzielę miesiąca (fundusz remontowy) i w dni powszednie oraz przelewając na konto parafialne z dopiskiem fundusz remontowy.
  • Konto parafialne: 27 1020 4027 0000 1802 0401 0211
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i inną prasę katolicką.

3 września 2023 r. – XXII Niedziela okresu zwykłego

 1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w piątek Narodzenie NMP, Msze św. o godz. 8:00 i 18:00.
 2. W poniedziałek na Mszy o godz. 8:00 modlić się będziemy za dzieci i młodzież oraz pracowników szkół, które znajdują się na terenie naszej parafii.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym Kościele:
  • we wtorki o godz. 8:00 do św. Andrzeja Boboli,
  • w środy o godz. 8:00 i 18:00 na Nowennę do MBNP,
  • w piątki o godz. 8:00 do św. Józefa oraz na codzienny różaniec.
 4. W tym tygodniu swoje spotkania mają:
  • w poniedziałek Caritas o godz. 18:00,
  • we wtorek Wspólnota Krwi Chrystusa o godz. 18:00,
  • w czwartek Odnowa w Duchu Świętym o godz. 18:00 – rozpoczęcie Mszą św., po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem i śpiewem
  • w sobotę Zespół Dziecięcy „Wicherki Boże” o godz. 9:30.
 5. W sobotę 09.09.2023 r. Koronacja Papieska Cudownego Wizerunku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach o godz. 11:00. Jest możliwość udania się specjalnym pociągiem z Poznania. Szczegóły na stronie Archidiecezji.
 6. W przyszłą Niedzielę serdecznie zapraszamy: ministrantów i dzieci zespołu „Wicherki Boże” wraz z rodzicami na kawę i słodkie po Mszy św. o godz. 11:00 na salkach oraz zapraszamy na to spotkanie wszystkich chętnych chłopców którzy pragną zostać ministrantami i dziewczynki które chciałyby przyłączyć się do naszego Dziecięcego Zespołu.
 7. W poniedziałek 11.09.2023r. o godz. 18:30 w Kościele spotkanie rodziców dzieci klas III które w maju 2024 roku przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej.
 8. We Wtorek 12.09.2023r. o godz. 17:00 w Kościele spotkanie młodzieży chcącej przygotować się do Sakramentu Bierzmowania z klas VII, natomiast o godz. 18:30 tego samego dnia młodzież z klas VIII.
 9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na Mszach Świętych i przesłane na konto parafii oraz za kwiaty które przystrajają naszą świątynię.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i inną prasę katolicką.

27 sierpnia 2023 r. – XXI Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie witamy nowego wikariusza, ks. Szymona Kaźmierczaka, który rozpoczął posługę duszpasterską w naszej parafii z dniem 25 sierpnia br. Życzymy mu wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej oraz zapewniamy o naszej modlitwie. Szczęść Boże!
 2. W tym tygodniu biuro parafialne czynne jest jeszcze według porządku wakacyjnego, czyli w poniedziałek 10.00-11.30 oraz w środę 16.00-17.30.
 3. Przypominamy, że można już zamawiać intencje mszalne na IV kwartał.
 4. W dniu 1 września przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszej modlitwie o wszystkich jej ofiarach, szczególnie o tych, którzy polegli walcząc o wolność naszej Ojczyzny.
 5. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi św. w godzinach od 17.00 do 19.00.
 6. W I sobotę po rannej Mszy św. różaniec i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
 7. W I sobotę od godz. 8.00 pójdziemy do chorych z Komunią św. Chorych prosimy zapisywać w zakrystii.
 8. Serdecznie zapraszamy za tydzień na 11.00, na Mszę św. z błogosławieństwem dzieci i młodzieży na nowy rok szkolny oraz poświęceniem tornistrów.
 9. Po mszy św. polecamy prasę katolicką: PK, Gościa Niedzielnego i czasopisma dla dzieci.

20 sierpnia 2023 r. – XX Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie dziękujemy członkom PZC na przygotowanie i rozprowadzanie wiązanek ziół i kwiatów w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Bóg zapłać.
 2. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym biuro parafialne czynne jest w poniedziałki 10.00-11.30 oraz w środy 16.00-17.30.
 3. Przypominamy, że można już zamawiać intencje mszalne na IV kwartał.
 4. W sobotę 26 sierpnia przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu podczas Mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie.
 5. Po mszy św. polecamy prasę katolicką: PK, Gościa Niedzielnego i czasopisma dla dzieci.

13 sierpnia 2023 r. – XIX Niedziela Zwykła

 1. Dziś taca przeznaczona jest na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 2. Dziś dzień fatimski. Intencja fatimska na Mszy św. o godz. 19.00. Procesja różańcowa wokół kościoła o godz. 21.00.
 3. Ks. Jurand składa najserdeczniejsze podziękowania wszystkim obecnym na Mszy św. dziękczynnej za jego 3-letnią posługę kapłańską w naszej parafii. Dziękuje za dar modlitwy, przyjęte Komunie św., każde dobre słowo,  życzenia, prezenty i wszelką życzliwość. W sposób szczególny dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym, na czele z PZC, za przygotowanie spotkania na salkach dla wszystkich chętnych z kawą/herbatą i słodkim. Zapewnia o swojej wdzięcznej pamięci i modlitwie.
 4. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym biuro parafialne czynne jest w poniedziałki 10.00-11.30 oraz w środy 16.00-17.30.
 5. Od poniedziałku 14 sierpnia będą przyjmowane intencje mszalne na IV kwartał.
 6. We wtorek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedziele. Podczas Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Wiązanki można nabyć przed kościołem u PZC.
 7. W tym dniu po Mszach św. przed kościołem zbiórka na Caritas Archidiecezjalną.
 8. Po mszy św. polecamy prasę katolicką: PK, Gościa Niedzielnego i czasopisma dla dzieci.

6 sierpnia 2023 r. – Przemienienie Pańskie

 1. Serdecznie witamy w naszej parafii nowego proboszcza, ks. Adama Skrzypczaka, który przybył do nas z parafii pw. św. Andrzeja apostoła w Komornikach. Życzymy Ks. Proboszczowi obfitych łask Bożych, darów Ducha Św. oraz opieki Najświętszej Maryi Panny. Otaczamy Ks. Proboszcza naszą modlitwą, życzliwością i wsparciem. Szczęść Boże!
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi liturgiczne wprowadzenie ks. Adama Skrzypczaka jako nowego proboszcza naszej parafii wraz z wyznaniem wiary. Wprowadzenia dokona Ks. Dziekan jako delegat biskupa diecezjalnego.
 3. Dziś o godz. 12.30 ks. wikariusz Jurand Żelisławski odprawi mszę św. dziękczynną za 3-letnią posługę kapłańską w naszej parafii. Po Mszy św. serdecznie zapraszamy na kawę/herbatę i słodkie na salki parafialne, gdzie będzie możliwość złożenia życzeń oraz pożegnania ks. Juranda.
 4. Natomiast z dniem 25 sierpnia wikariuszem w naszej parafii zostanie ks. Szymon Kaźmierczak. Nowego wikariusza otaczamy naszą modlitwą, prosząc dla niego o wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej.
 5. Za tydzień w niedzielę taca przeznaczona jest na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 6. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia dzień fatimski. Intencja fatimska na Mszy św. o godz. 19.00. Procesja różańcowa wokół kościoła o godz. 21.00.
 7. Po mszy św. polecamy prasę katolicką: PK, Gościa Niedzielnego i czasopisma dla dzieci.
 8. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka:
  • + Maria Gec.
  • Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

30 lipca 2023 r. – 17 Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
  • w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, pr.;
  • we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp. i dK.;
  • w piątek św. Jana Marii Vianneya; pr.
  • w sobotę M.B. Śnieżnej;
  • w Niedzielę Przemienienie Pańskie.
 2. Nabożeństwo ku czci Przenajdroższej Krwi Chrystusa będzie jeszcze w poniedziałek o godz. 21,00 przy Figurze. Zapraszamy i serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tych nabożeństw.  
 3. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy parafian do podjęcia drogi abstynencji bądź trzeźwości. To przyczyni się też do poprawy naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.
 4. We wtorek 1 sierpnia można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego w czasie od godz. 12 do 24 następnego dnia, z równoczesnym zmówieniem modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 5. Od 1 do 6 sierpnia będą się odbywać Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Z Polski będzie brać udział ok. 20 tys. młodych. Od piątku wieczora do niedzieli w spotkaniu z Młodymi  będzie uczestniczyć papież Franciszek. Będą transmisje radiowe i telewizyjne. Światowe Dni Młodzieży zapoczątkował św. Jana Pawła II.
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek po wieczornej mszy św. będzie Godzina Święta.
 7. Okazja do spowiedzi św. w I piątek miesiąca będzie od godz. 15,30
 8. W I sobotę po rannej mszy św. będzie różaniec i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. Obejście chorych z komunią św. będzie w sobotę od godz. 8,00 Chorych prosimy zapisywać w zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę ks. wikariusz Jurand Żelisławski, o godz. 12,30, odprawi mszę św. dziękczynną za pobyt w naszej parafii. Jak już informowaliśmy, z dniem 25 sierpnia zostaje przeniesiony na wikariat do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Poznaniu. Księdzu Jurandowi serdecznie dziękujemy za ofiarną pracę na stanowisku wikariusza w naszej parafii i życzymy równie owocnej pracy na nowej. Szczęść Boże!
 11. Ksiądz proboszcz odprawi ostatnią mszę św. w parafii w poniedziałek, 31 lipca o godz. 7,00 i mówi wszystkim parafianom:  Zostańcie z Bogiem! Jeszcze raz dziękuje za lata owocnej współpracy w parafii.
 12. Od  wtorku, 1 sierpnia parafię obejmie nowy proboszcz, Ksiądz Adam Skrzypczak, a od 25 sierpnia przyjdzie nowy wikariusz, ks. Szymon Kaźmierczak.
 13. W piątek odwiedziliśmy w Domu Księży Emerytów Księdza Michała Litkowskiego. Przekazaliśmy mu prezenty, które otrzymał od parafian  na pożegnanie. Miał wielką radość z naszych odwiedzin. Jednak stan jego zdrowia  budzi obawy. Między innymi ma kłopoty z oddychaniem i poruszaniem się. Prosił nas, by podziękować  parafianom za modlitwę i okazywaną mu przez 23 lata dobroć i troskę. Pozostanie już teraz w Domu Księży Emerytów w Poznaniu.
 14. Po mszy św. polecamy prasę katolicką – PK, Gościa Niedzielnego i pisma dla dzieci. PK jest z książeczką na sierpień „5 minut z Bogiem”
 15. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka
  • + Kazimiera Lebioda.
  • Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

23 lipca 2023 r. – 16 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj obchodzimy Trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Ojciec Święty Franciszek napisał specjalny list na tę okoliczność.  Pamiętajmy w modlitwie o naszych dziadkach i osobach starszych. 
 2. O godz. 9,30 będzie msza św. o św. Krzysztofie oraz błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
 3. W tym tygodniu mamy  następujące wspomnienia liturgiczne:
  • w poniedziałek św. Kingi, dz.;
  • we wtorek święto św. Jakuba ap. ;
  • w środę św. Joachima i Anny rodziców NMP;
  • w piątek wspomnienie dowolne. św. Szarbela;
  • w sobotę św. Marty, Marii i Łazarza.
 4. Nabożeństwa ku czci Przenajdroższej Krwi Chrystusa codziennie o 21.00 przy Figurze. Zapraszamy.
 5. Po mszy św. polecamy prasę katolicką. Zachęcamy do nabycia dowolnej gazety i jej przejrzenia.
 6. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  • + Zdzisław Gawron,
  • + Stefan  Przybylski  i
  • + Jerzy Marszał.
  • Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…

16 lipca 2023 r. – 15 Niedziela Zwykła

 1. Ks. Proboszcz bardzo dziękuje za przepiękne pożegnanie go w minioną niedzielę na mszy św. o godz. 12,30, a następnie w salkach. Dziękuje za złożone prezenty i płynące z głębi serc życzenia. Za wszelkie dobro Ksiądz Proboszcz odwdzięczy się modlitwą. Serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj jest wspomnienie Matki Boskiej Szkaplerznej. Przyjęcie do Szkaplerza odbywa się w kościele Ojców Karmelitów na Wzgórzu św. Wojciecha.
 3. Nabożeństwa ku czci Przenajdroższej Krwi Chrystusa codziennie o godz. 21,00 przy Figurze. Zapraszamy.
 4. W sobotę, 22 lipca przypada święto św. Marii Magdaleny.
 5. W przyszłą niedzielę 23 lipca przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
 6. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów, z racji św. Krzysztofa- patrona, będzie w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9,30  Zapraszamy.
 7. Po mszy św. polecamy prasę katolicką.
 8. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:
  • + Adam Kasperek i
  • + Henryk Stachowiak.
  • Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

9 lipca 2023 r. – 14 Niedziela Zwykła

 1. Ks. Michał Litkowski, w minioną niedzielę, został zabrany karetką pogotowia do szpitala, w bardzo osłabionym stanie. W szpitalu Przemienienia Pańskiego przy ul. Długiej przebywał kilka dni na leczeniu. W piątek, po wypisie ze szpitala, chciał od razu pojechać do Domu Księży Emerytów w Poznaniu i tam już pozostanie.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy Księdzu Michałowi za 23 lata zamieszkania w naszej parafii i za świadczoną pomoc. Stan jego zdrowia jest taki, że jest bardzo słaby. Może poruszać się wyłącznie na wózku.  Niech Bóg hojnie błogosławi Księdzu Michałowi, a Matka Najświętsza ma go w swej czułej opiece. Resztę życia niech spokojnie spędzi w Domu Księży Emerytów w Poznaniu Antoninku.
 3. Prosimy parafian, by tam nie odwiedzać księdza, bo ten dom ma niewielką ilość personelu i byłoby to dla nich dodatkowe utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu.
 4. Msza św. pożegnalna księdza proboszcza zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 12,30. Zapraszamy.
 5. Ksiądz wikariusz Jurand odprawi mszę św. pożegnalną z parafią w niedzielę 6 sierpnia o godz. 12,30.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Przenajdroższej Krwi Chrystusa codziennie o godz. 21,00 przy Figurze.
 7. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienie świętych:
  • we wtorek święto św. Benedykta op., patrona Europy;
  • w środę św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp. i m.;
  • w czwartek św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  • w sobotę św. Bonawentury bp. i dK.;
  • w niedzielę Matki Bożej Szkaplerznej.
 8. W czwartek 13 lipca będzie dzień Fatimski. Procesja różańcowa wokół kościoła będzie o godz. 21,00
 9. Ksiądz proboszcz, w związku ze swoją przeprowadzką, ma do wydania tapczan i dwa fotele, w dobrym stanie. Kontakt telefoniczny / 693 783 390 /.
 10. Po mszy św. polecamy prasę katolicką .
 11. W minionym tygodniu zmarły nasze parafianki:
  • + Janina Małysa i
  • + Łucja Witkowska.
  • Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2 lipca 2023 r. – 13 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj przypada odpust ku czci Krwi Chrystusa w kościele Pana Jezusa przy ul. Żydowskiej. A także odpust ku czci Opatrzności Bożej w kościele przy ul. Wojciechowskiego / na cmentarzu / . Suma odpustowa o godz. 12,15.
 2. W naszym kościele też zostanie odprawiona msza św. odpustowa ku czci Krwi Chrystusa w najbliższą sobotę 8 lipca o godz. 10,00. Mszę św. odprawi Ksiądz misjonarz  ze Swarzewa. Zapraszamy. 
 3. W tym tygodniu będą następujące wspomnienia liturgiczne:
  • w poniedziałek – św. Tomasza ap.
  • w czwartek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
  • w sobotę św. Jana z Dukli.
 4. Miesiąc lipiec poświęcony jest czci Krwi Przenajświętszej Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo ku czci Krwi Chrystusa, przy Figurze o godz. 21,00
 5. W przyszłą niedzielę 9 lipca msza św. o godz. 12,30 będzie pożegnaniem księdza proboszcza z parafią, w związku z jego odejściem z dniem 1 sierpnia. Pożegnamy także ks. Michała.
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. W I czwartek Godzina Święta. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 15,30
 7. Piesza Poznańska Pielgrzymka  na Jasną Górę wyjdzie z Katedry Poznańskiej, w czwartek, 6 lipca po mszy św. o godz. 7,45. Życzymy pielgrzymom radosnego i szczęśliwego wędrowania do Matki Bożej Królowej Polski.
 8. Zbiórka przeprowadzona w minioną niedzielę na budowę studni na Madagaskarze wyniosła 5264 zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. W piątek opuściła probostwo matka z 8 letnim dzieckiem, Uchodźcy wojenni z Ukrainy,  po roku i 3 miesiącach zamieszkania. Pozostała jeszcze 1 matka z dwojgiem dzieci, również Uchodźcy, która poszukuje mieszkania w Poznaniu. Ponadto od września mieszka jeszcze na plebani małżeństwo: ona, Polka z Wilna z mężem, którzy nie mają gdzie mieszkać. Prosimy o pomoc.
 10. Przez okres wakacji biuro parafialne będzie czynne tylko 2x w tygodniu:
  • w poniedziałki od 10 – 11,30 i
  • w środy od 16 – 17,30
  • Pogrzeby będą załatwiane w każdym dniu.
 11. Po mszy św. zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Życzymy owocnej lektury.