26 MARCA 2023 r. – 4 Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj jest 5 Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski zachowuje się zwyczaj zasłaniania krzyży aż do końca obrzędów Wielkiego Piątku.
 2. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 16,00
 3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w wtorek po mszy św. wieczornej. Prowadzi Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej.
 4. Tradycyjna osiedlowa Droga Krzyżowa wokół górki będzie w piątek o godz. 17,00. Zapraszamy na nią wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. W kościele w piątek nie będzie nabożeństw Drogi Krzyżowej, tylko ta jedna osiedlowa. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej prosimy o przygotowanie rozważań.  
 5. W tym tygodniu pójdziemy do chorych z wielkanocną komunią św. wyjątkowo przez  dwa dni:
  • w piątek od godz. 8,00
  • w sobotę od godz. 8,00
  • Prosimy rozłożyć zapisy chorych na dwa dni, gdyż w sobotę jeden z księży pojedzie z pielgrzymką do sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach.
 6. Z komunią św. do chorych pójdą też panowie Szafarze w Wielki Piątek.
 7. Kościół stacyjny w naszym kościele przypada w czwartek, 30 marca:
  • godz. 17,00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • godz. 17,20 Droga Krzyżowa
  • godz. 18,00 msza św. – int. wynagradzająca
 8. Zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach stacyjnych.
 9. W sobotę 1 kwietnia przypada I sobota. Po rannej mszy św. będzie różaniec. Z racji, że ksiądz pójdzie do chorych, po różańcu wyjątkowo nie będzie nabożeństwa wynagradzającego. W to miejsce niech będzie przed mszą św. odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 10. Dekanalna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach wyjedzie w sobotę, 1 kwietnia o godz. 7,30 z kościoła na os. Kosmonautów. Autobus będzie czekał na pielgrzymów przed Przychodnią . Naszych parafian, którzy zapisali się na pielgrzymkę, prosimy , by przed 7,30  czekali już na przyjazd autobusu.
 11. W przyszłą niedzielę 2 kwietnia przypada Niedziela Palmowa. Na wszystkich mszach św. będzie święcenie gałązek palmowych. W czasie mszy św. będzie czytana Pasja, czyli opis Męki Pańskiej.
 12. W niedzielę Palmową przypada kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Dla uczczenia Jego pamięci, po wieczornej mszy św. będzie jeszcze czuwanie modlitewne do godz. 21,37 , na które bardzo serdecznie zapraszamy.
 13. W przedsionku kaplicy jest wyłożona księga adoracji Najświętszego Sakramentu do której prosimy wpisywać się na dyżury w ciągu dnia / po pół godziny/. Chodzi o wypełnienie całego dnia wiernymi adorującymi Eucharystię. Zachęcamy do wybrania sobie takiego dogodnego czasu adoracyjnego. To znacznie ożywi nasze relacje z Panem Bogiem i napełni serca pokojem.  
 14. Parafialny Zespół Caritas ma swoje spotkania robocze zawsze w poniedziałki od godz. 18,45 do 20,00 Serdecznie zapraszamy nowe osoby na te spotkania.
 15. Natomiast Wspólnota Żywego Różańca spotyka się razem każdego 13 dnia miesiąca na mszach św. i procesjach fatimskich. Zapraszamy nowe osoby do   W.Ż.R.
 16. Polecamy prasę katolicką: PK, Gość Niedzielny i Gość Ekstra / 14 zł./ „Wytrwajcie w Miłości” / nowe pismo w miejsce „Miłujcie się” , którego już nie będzie/ i pisma dla dzieci. Są modlitewniki Miłosierdzia Bożego / 5 zł. /
 17. W minionym tygodniu zmarły nasze parafianki:
  • + Krystyna Kuśnierz i
  • + Bronisława Korejwo.
  • Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. prob. Jan Szczepaniak