19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 SIERPNIA 2022 r.

1. W tym tygodniu będą następujące wspomnienia liturgiczne:
    • w poniedziałek św. Dominika pr. ;
    • we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy;
    • w środę św. Wawrzyńca, diak. i m. ;
    • w czwartek św. Klary, dz.;
  2. W sobotę, 13 sierpnia przypada Dzień Fatimski. Różaniec i procesja Fatimska wokół kościoła o godz. 21,00
  3. W przyszłą niedzielę, 14 sierpnia, taca będzie przeznaczona na KUL, WT UAM i Szkoły katolickie
  4. W przyszły poniedziałek, 15 sierpnia, będzie uroczystość Wniebowzięcia NMP. Będzie poświęcenie owoców ziemi – zbóż, ziół i kwiatów. Wiązanki  przygotuje PZC.
  5. Caritas przeprowadzi też zbiórkę do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
  6. Caritas Parafialna prosi, by materiały szkolne w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu”, dla dzieci z Ukrainy, przynieść do kościoła do niedzieli 14 sierpnia.
  7. Z racji miesiąca sierpnia, zachęcamy drogich parafian do życia w trzeźwości. Zachęcamy też do liczniejszego korzystania z adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy w czasie całodziennej adoracji.
  8. Po mszy św. zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką.
  9. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin + Andrzej Krajewski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. proboszcz Jan Szczepaniak