Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie „Wierzę w Kościół Chrystusowy”

17 września 2022 9:30 – 16:00
Centrum Wykładowo-Konferencyjne Politechniki Poznańskiej

Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy” w sobotę 17 września. Gościem specjalnym będzie kard. Angelo Scola.

Forum pod patronatem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego rozpocznie się o godz. 9:30 Mszą św. koncelebrowaną w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu.

Po Eucharystii, w auli Centrum Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej, znani i cenieni prelegenci przybliżą uczestnikom sesji treści programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, które towarzyszyć będą pracy duszpasterskiej w diecezjach i parafiach od pierwszej niedzieli Adwentu 2022 r.

Słowo wstępne wygłosi abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, a wykład okolicznościowy przedstawi kard. Angelo Scola z Mediolanu.

Założenia programu duszpasterskiego na rok 2022/2023 omówi bp Andrzej Czaja, ordynariusz opolski, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP. Swoją wiedzą podzielą się także m. in. o. prof. Andrzej Napiórkowski OSPPE, ks. prof. Jerzy Szymik i ks. prof. Robert Skrzypczak.

Ze względów organizacyjnych każdy uczestnik Forum powinien dokonać zgłoszenia najpóźniej do 9 września br. drogą elektroniczną za pośrednictwem strony: forum2022.pl oraz wpłacić wpisowe w wysokości 25 zł na konto w Banku PEKAO S.A. II O/Poznań nr 10 1240 1763 1111 0000 1812 9605. Po dokonaniu przelewu osoba zgłaszająca otrzyma wejściówkę, którą należy okazać w dniu sesji przy wejściu. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 668 385 356.

Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie „Wierzę w Kościół Chrystusowy”

PROGRAM:

Kościół pw. św. Rocha

• 9:30 – Msza św. koncelebrowana

Centrum Wykładowo-Konferencyjne Politechniki Poznańskiej

11:10 – Otwarcie Sesji

• Wystąpienia zaproszonych Gości
  • Słowo wprowadzające – abp Stanisław Gądecki metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
  • Natura Kościoła. Kryzys i przyszłość katolicyzmu – kard. Angelo Scola, arcybiskup senior archidiecezji Mediolanu
  • Wierzę w Kościół Chrystusowy. Założenia Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce na 2022/2023 bp Andrzej Czaja, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP, Opole
  • Podwójna tajemnica Kościoła – o. prof. dr hab. Andrzej Napiórkowski OSPPE, Kraków

13:00 – Przerwa na kawę